    HenLv Power WRFD110S05-15W
    Part No.:
    WRFD110S05-15W
    Manufacturer:
    HenLv Power
    Category:
    DC DC Converters
    Package:
    Module
    Description:
    DC DC CONVERTER 15W
    Manufacturer:
    HenLv Power
    Series:
    Package/Case:
    Module
    Packaging:
    Case
    Product Status:
    Active
    Type:
    Isolated Module
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input (Min):
    70V
    Voltage - Input (Max):
    150V
    Voltage - Output 1:
    5V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Current - Output (Max):
    3A
    Power (Watts):
    15 W
    Voltage - Isolation:
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Features:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Efficiency:
    80 ~ 88%
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Supplier Device Package:
    Control Features:
    Approval Agency:
    CE
    Standard Number:
    1. How to order WRFD110S05-15W on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the WRFD110S05-15W price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WRFD110S05-15W?
    Image WRFD110S05-6W WRFD110S05 -10W WRFD110S05-15W WRFD110S05-20W
    Part Number WRFD110S05-6W WRFD110S05 -10W WRFD110S05-15W WRFD110S05-20W
    Manufacturer HenLv Power HenLv Power HenLv Power HenLv Power
    Series * * * *
    Package/Case Module Module Module Module
    Packaging Case Case Case Case
    Product Status Active Active Active Active
    Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
    Number of Outputs 1 1 1 1
    Voltage - Input (Min) 70V 70V 70V 70V
    Voltage - Input (Max) 150V 150V 150V 150V
    Voltage - Output 1 5V 5V 5V 5V
    Voltage - Output 2 - - - -
    Voltage - Output 3 - - - -
    Voltage - Output 4 - - - -
    Current - Output (Max) 3A 3A 3A 3A
    Power (Watts) 15 W 15 W 15 W 15 W
    Voltage - Isolation - - - -
    Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
    Features - - - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Efficiency 80 ~ 88% 80 ~ 88% 80 ~ 88% 80 ~ 88%