    HenLv Power WRD110S12-150W
    Part No.:
    WRD110S12-150W
    Manufacturer:
    HenLv Power
    Category:
    DC DC Converters
    Package:
    13-DIP Module
    Description:
    DC DC CONVERTER 150W
    Manufacturer:
    HenLv Power
    Series:
    URDXXSXX-150W
    Package/Case:
    13-DIP Module
    Packaging:
    Case
    Product Status:
    Active
    Type:
    Isolated Module
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input (Min):
    70V
    Voltage - Input (Max):
    150V
    Voltage - Output 1:
    12V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Current - Output (Max):
    12.5A
    Power (Watts):
    150 W
    Voltage - Isolation:
    1.5 kV
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Features:
    Operating Temperature:
    -45°C ~ 85°C
    Efficiency:
    86%
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Supplier Device Package:
    Control Features:
    Approval Agency:
    Standard Number:
    1. How to order WRD110S12-150W on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the WRD110S12-150W price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WRD110S12-150W?
    Image WRD110S12-150W WRD110S12-10W WRD110S12-15W WRD110S12-20WH2 WRD110S12-30WH2
    Part Number WRD110S12-150W WRD110S12-10W WRD110S12-15W WRD110S12-20WH2 WRD110S12-30WH2
    Manufacturer HenLv Power HenLv Power HenLv Power HenLv Power HenLv Power
    Package/Case 13-DIP Module 13-DIP Module 13-DIP Module 13-DIP Module 13-DIP Module
    Packaging Case Case Case Case Case
    Product Status Active Active Active Active Active
    Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
    Number of Outputs 1 1 1 1 1
    Voltage - Input (Min) 70V 70V 70V 70V 70V
    Voltage - Input (Max) 150V 150V 150V 150V 150V
    Voltage - Output 1 12V 12V 12V 12V 12V
    Voltage - Output 2 - - - - -
    Voltage - Output 3 - - - - -
    Voltage - Output 4 - - - - -
    Current - Output (Max) 12.5A 12.5A 12.5A 12.5A 12.5A
    Power (Watts) 150 W 150 W 150 W 150 W 150 W
    Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
    Features - - - - -
    Operating Temperature -45°C ~ 85°C -45°C ~ 85°C -45°C ~ 85°C -45°C ~ 85°C -45°C ~ 85°C
    Efficiency 86% 86% 86% 86% 86%