    HenLv Power URD24S24-30WH2
    Part No.:
    URD24S24-30WH2
    Manufacturer:
    HenLv Power
    Category:
    DC DC Converters
    Package:
    Module
    Description:
    DC DC CONVERTER 30W
    Manufacturer:
    HenLv Power
    Series:
    Package/Case:
    Module
    Packaging:
    Case
    Product Status:
    Active
    Type:
    Isolated Module
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input (Min):
    18V
    Voltage - Input (Max):
    72V
    Voltage - Output 1:
    24V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Current - Output (Max):
    1.25A
    Power (Watts):
    30 W
    Voltage - Isolation:
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Features:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Efficiency:
    80 ~ 88%
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Supplier Device Package:
    Control Features:
    Approval Agency:
    CE
    Standard Number:
    1. How to order URD24S24-30WH2 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the URD24S24-30WH2 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of URD24S24-30WH2?
    Image URD24S24-10W URD24S24-15W URD24S24-20WH2 URD24S24-30WH2 URD24S24-40W
    Part Number URD24S24-10W URD24S24-15W URD24S24-20WH2 URD24S24-30WH2 URD24S24-40W
    Manufacturer HenLv Power HenLv Power HenLv Power HenLv Power HenLv Power
    Series * * * * *
    Package/Case Module Module Module Module Module
    Packaging Case Case Case Case Case
    Product Status Active Active Active Active Active
    Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
    Number of Outputs 1 1 1 1 1
    Voltage - Input (Min) 18V 18V 18V 18V 18V
    Voltage - Input (Max) 72V 72V 72V 72V 72V
    Voltage - Output 1 24V 24V 24V 24V 24V
    Voltage - Output 2 - - - - -
    Voltage - Output 3 - - - - -
    Voltage - Output 4 - - - - -
    Current - Output (Max) 1.25A 1.25A 1.25A 1.25A 1.25A
    Power (Watts) 30 W 30 W 30 W 30 W 30 W
    Voltage - Isolation - - - - -
    Features - - - - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Efficiency 80 ~ 88% 80 ~ 88% 80 ~ 88% 80 ~ 88% 80 ~ 88%