    HenLv Power GDG220S24-100W
    Part No.:
    GDG220S24-100W
    Description:
    AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 100W
    AC Voltage - Input:
    90 ~ 264 VAC
    DC Voltage - Input (Min):
    120V
    DC Voltage - Input (Max):
    370V
    Voltage - Output 1:
    24V
    Current - Output (Max):
    4.17A
    Power (Watts):
    100W
    Voltage - Isolation:
    3 kV
    Efficiency:
    90%
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Standard Number:
    1. How to order GDG220S24-100W on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GDG220S24-100W price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GDG220S24-100W?
    Image GDG220S24-15W GDG220S24-60W GDG220S24-100W
    Part Number GDG220S24-15W GDG220S24-60W GDG220S24-100W
    Number of Outputs 1 1 1
    AC Voltage - Input 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC
    DC Voltage - Input (Min) 120V 120V 120V
    DC Voltage - Input (Max) 370V 370V 370V
    Voltage - Output 1 24V 24V 24V
    Voltage - Output 6 - - -
    Current - Output (Max) 4.17A 4.17A 4.17A
    Power (Watts) 100W 100W 100W
    Voltage - Isolation 3 kV 3 kV 3 kV
    Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
    Efficiency 90% 90% 90%
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C