    HenLv Power GDG220S12-100W
    Part No.:
    GDG220S12-100W
    Manufacturer:
    HenLv Power
    Category:
    Industrial, DIN Rail Power Supplies
    Package:
    Description:
    AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 15W
    Manufacturer:
    HenLv Power
    Series:
    Packaging:
    Case
    Product Status:
    Active
    Input Type:
    AC
    Number of Outputs:
    1
    AC Voltage - Input:
    90 ~ 264 VAC
    DC Voltage - Input (Min):
    120V
    DC Voltage - Input (Max):
    370V
    Voltage - Output 1:
    12V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Voltage - Output 5:
    Voltage - Output 6:
    Current - Output (Max):
    8.33A
    Power (Watts):
    15W
    Voltage - Isolation:
    3 kV
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Efficiency:
    90%
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Features:
    Universal Input
    Approval Agency:
    Standard Number:
    1. How to order GDG220S12-100W on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GDG220S12-100W price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GDG220S12-100W?
    Image GDG220S12-15W GDG220S12-60W GDG220S12-100W
    Part Number GDG220S12-15W GDG220S12-60W GDG220S12-100W
    Manufacturer HenLv Power HenLv Power HenLv Power
    Series - - -
    Packaging Case Case Case
    Product Status Active Active Active
    Input Type AC AC AC
    Number of Outputs 1 1 1
    AC Voltage - Input 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC
    DC Voltage - Input (Min) 120V 120V 120V
    DC Voltage - Input (Max) 370V 370V 370V
    Voltage - Output 1 12V 12V 12V
    Voltage - Output 2 - - -
    Voltage - Output 3 - - -
    Voltage - Output 4 - - -
    Voltage - Output 5 - - -
    Voltage - Output 6 - - -
    Current - Output (Max) 8.33A 8.33A 8.33A
    Power (Watts) 15W 15W 15W
    Voltage - Isolation 3 kV 3 kV 3 kV
    Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
    Efficiency 90% 90% 90%
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C