    HenLv Power AC220D12DC-30W
    Part No.:
    AC220D12DC-30W
    Manufacturer:
    HenLv Power
    Category:
    AC DC Converters
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDAC220D12DC-30W.pdf
    Description:
    AC DC CONVERTER +12V/-12V 30W
    Manufacturer:
    HenLv Power
    Series:
    Package/Case:
    Packaging:
    Case
    Product Status:
    Active
    Type:
    Number of Outputs:
    Voltage - Input:
    85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
    Voltage - Output 1:
    12V
    Voltage - Output 2:
    -12V
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Current - Output (Max):
    1.25A
    Power (Watts):
    Applications:
    Features:
    Operating Temperature:
    Efficiency:
    79%
    Mounting Type:
    Size / Dimension:
    2.83" L x 1.97" W x 0.98" H (72.0mm x 50.0mm x 25.0mm)
    Approval Agency:
    Standard Number:
    Datasheet:
    1. How to order AC220D12DC-30W on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the AC220D12DC-30W price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AC220D12DC-30W?
    Image AC220D12DC-3W AC220D12DC-5W AC220D12DC-10W AC220D12DC-15W AC220D12DC-30W
    Part Number AC220D12DC-3W AC220D12DC-5W AC220D12DC-10W AC220D12DC-15W AC220D12DC-30W
    Manufacturer HenLv Power HenLv Power HenLv Power HenLv Power HenLv Power
    Series - - - - -
    Package/Case - - - - -
    Packaging Case Case Case Case Case
    Product Status Active Active Active Active Active
    Type - - - - -
    Number of Outputs - - - - -
    Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
    Voltage - Output 1 12V 12V 12V 12V 12V
    Voltage - Output 2 -12V -12V -12V -12V -12V
    Voltage - Output 3 - - - - -
    Voltage - Output 4 - - - - -
    Current - Output (Max) 1.25A 1.25A 1.25A 1.25A 1.25A
    Power (Watts) - - - - -
    Applications - - - - -
    Features - - - - -
    Efficiency 79% 79% 79% 79% 79%
    Mounting Type - - - - -
    Size / Dimension 2.83" L x 1.97" W x 0.98" H (72.0mm x 50.0mm x 25.0mm) 2.83" L x 1.97" W x 0.98" H (72.0mm x 50.0mm x 25.0mm) 2.83" L x 1.97" W x 0.98" H (72.0mm x 50.0mm x 25.0mm) 2.83" L x 1.97" W x 0.98" H (72.0mm x 50.0mm x 25.0mm) 2.83" L x 1.97" W x 0.98" H (72.0mm x 50.0mm x 25.0mm)