    GIFAR GFT056AA640480Y
    Part No.:
    GFT056AA640480Y
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDGFT056AA640480Y.pdf
    Description:
    GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 5.6"
    Diagonal Screen Size:
    5.6" (142.24mm)
    Viewing Area:
    115.90mm W x 87.67mm H
    Dot Pixels:
    640 x 480
    Interface:
    Digital
    Datasheet:
    1. How to order GFT056AA640480Y on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GFT056AA640480Y price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GFT056AA640480Y?
    Image GFT056AA640480Y
    Part Number GFT056AA640480Y
    Touchscreen -
    Diagonal Screen Size 5.6" (142.24mm)
    Viewing Area 115.90mm W x 87.67mm H