    GIFAR GFT043FA480272Y
    Part No.:
    GFT043FA480272Y
    Manufacturer:
    GIFAR
    Category:
    LCD, OLED, Graphic
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDGFT043FA480272Y.pdf
    Description:
    GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3"
    Manufacturer:
    GIFAR
    Series:
    Packaging:
    Tape & Box (TB)
    Product Status:
    Active
    Display Type:
    TFT - Color
    Display Mode:
    Transmissive
    Touchscreen:
    Diagonal Screen Size:
    4.3" (109.22mm)
    Viewing Area:
    98.70mm W x 57.40mm H
    Backlight:
    LED - White
    Dot Pixels:
    480 x 272
    Interface:
    24-Bit (RGB), Digital
    Controller Type:
    HX8257
    Graphics Color:
    Red, Green, Blue (RGB)
    Background Color:
    White
    Datasheet:
    1. How to order GFT043FA480272Y on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GFT043FA480272Y price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GFT043FA480272Y?
    Image GFT043FA480272Y
    Part Number GFT043FA480272Y
    Manufacturer GIFAR
    Series -
    Packaging Tape & Box (TB)
    Product Status Active
    Display Type TFT - Color
    Display Mode Transmissive
    Touchscreen -
    Diagonal Screen Size 4.3" (109.22mm)
    Viewing Area 98.70mm W x 57.40mm H