    GIFAR GFT035GA320240Y
    Part No.:
    GFT035GA320240Y
    Manufacturer:
    GIFAR
    Category:
    LCD, OLED, Graphic
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDGFT035GA320240Y.pdf
    Description:
    GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 3.5"
    Manufacturer:
    GIFAR
    Series:
    Packaging:
    Tape & Box (TB)
    Product Status:
    Active
    Display Type:
    TFT - Color
    Display Mode:
    Transmissive
    Touchscreen:
    Diagonal Screen Size:
    3.5" (88.90mm)
    Viewing Area:
    72.00mm W x 54.56mm H
    Backlight:
    LED - White
    Dot Pixels:
    320 x 240
    Interface:
    24-Bit (RGB), Digital
    Controller Type:
    Graphics Color:
    Red, Green, Blue (RGB)
    Background Color:
    White
    Datasheet:
    1. How to order GFT035GA320240Y on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the GFT035GA320240Y price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GFT035GA320240Y?
    Image GFT035GA320240Y
    Part Number GFT035GA320240Y
    Manufacturer GIFAR
    Series -
    Packaging Tape & Box (TB)
    Product Status Active
    Display Type TFT - Color
    Display Mode Transmissive
    Touchscreen -
    Diagonal Screen Size 3.5" (88.90mm)
    Viewing Area 72.00mm W x 54.56mm H