    GHI Electronics, LLC G400S-SM-480
    Part No.:
    G400S-SM-480
    Manufacturer:
    GHI Electronics, LLC
    Category:
    Microcontrollers, Microprocessor, FPGA Modules
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDG400S-SM-480.pdf
    Description:
    IC MOD ARM926EJ-S 400MHZ 32KB
    Manufacturer:
    GHI Electronics, LLC
    Series:
    G400-S .NET
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Not For New Designs
    Module/Board Type:
    MPU Core
    Core Processor:
    ARM926EJ-S
    Co-Processor:
    Speed:
    400MHz
    Flash Size:
    4MB (External)
    RAM Size:
    32KB (Internal), 128MB (External)
    Connector Type:
    Size / Dimension:
    1.900" L x 1.300" W (48.30mm x 33.10mm)
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Datasheet:
    1. How to order G400S-SM-480 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the G400S-SM-480 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of G400S-SM-480?
    Image G400S-SM-480
    Part Number G400S-SM-480
    Manufacturer GHI Electronics, LLC
    Series G400-S .NET
    Packaging Box
    Product Status Not For New Designs
    Module/Board Type MPU Core
    Core Processor ARM926EJ-S
    Co-Processor -
    Speed 400MHz
    Flash Size 4MB (External)
    RAM Size 32KB (Internal), 128MB (External)
    Connector Type -
    Size / Dimension 1.900" L x 1.300" W (48.30mm x 33.10mm)
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C