    GHI Electronics, LLC G120E-SM-532
    Part No.:
    G120E-SM-532
    Manufacturer:
    GHI Electronics, LLC
    Category:
    Microcontrollers, Microprocessor, FPGA Modules
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDG120E-SM-532.pdf
    Description:
    IC MOD CORTEX-M3 120MHZ 96KB
    Manufacturer:
    GHI Electronics, LLC
    Series:
    G120E .NET
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Not For New Designs
    Module/Board Type:
    MCU Core
    Core Processor:
    ARM® Cortex®-M3
    Co-Processor:
    Speed:
    120MHz
    Flash Size:
    512KB (Internal), 4MB (External)
    RAM Size:
    96KB (Internal), 16MB (External)
    Connector Type:
    Size / Dimension:
    1.800" L x 1.550" W (45.80mm x 39.40mm)
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Datasheet:
    1. How to order G120E-SM-532 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the G120E-SM-532 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of G120E-SM-532?
    Image G120E-SM-532
    Part Number G120E-SM-532
    Manufacturer GHI Electronics, LLC
    Series G120E .NET
    Packaging Bulk
    Product Status Not For New Designs
    Module/Board Type MCU Core
    Core Processor ARM® Cortex®-M3
    Co-Processor -
    Speed 120MHz
    Flash Size 512KB (Internal), 4MB (External)
    RAM Size 96KB (Internal), 16MB (External)
    Connector Type -
    Size / Dimension 1.800" L x 1.550" W (45.80mm x 39.40mm)
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)