    Fairview Microwave SCA63047-12
    Part No.:
    SCA63047-12
    Manufacturer:
    Fairview Microwave
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Description:
    COAX CBL SMA TO SMP
    Manufacturer:
    Fairview Microwave
    Series:
    Packaging:
    Bag
    Product Status:
    Active
    Style:
    SMA to SMP
    1st Connector:
    SMA Plug
    1st Contact Gender:
    Male
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    SMP Jack
    2nd Contact Gender:
    Female
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    12.00" (304.80mm)
    Cable Type:
    0.047" Flexible Cable
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    18 GHz
    Color:
    White
    Features:
    Operating Temperature:
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order SCA63047-12 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SCA63047-12 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SCA63047-12?
    Image SCA63047-18 SCA63047-24 SCA63047-12 SCA63047-06
    Part Number SCA63047-18 SCA63047-24 SCA63047-12 SCA63047-06
    Manufacturer Fairview Microwave Fairview Microwave Fairview Microwave Fairview Microwave
    Series - - - -
    Packaging Bag Bag Bag Bag
    Product Status Active Active Active Active
    Style SMA to SMP SMA to SMP SMA to SMP SMA to SMP
    1st Connector SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug
    1st Contact Gender Male Male Male Male
    2nd Connector SMP Jack SMP Jack SMP Jack SMP Jack
    2nd Contact Gender Female Female Female Female
    Length 12.00" (304.80mm) 12.00" (304.80mm) 12.00" (304.80mm) 12.00" (304.80mm)
    Cable Type 0.047" Flexible Cable 0.047" Flexible Cable 0.047" Flexible Cable 0.047" Flexible Cable
    Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Frequency - Max 18 GHz 18 GHz 18 GHz 18 GHz