    Fairview Microwave FMCA1352K-36
    Part No.:
    FMCA1352K-36
    1st Connector:
    Fakra Plug
    1st Contact Gender:
    Male
    Length:
    36.00" (914.40mm)
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    1 GHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 80°C
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order FMCA1352K-36 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the FMCA1352K-36 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of FMCA1352K-36?
    Image FMCA1352K-12 FMCA1352K-48 FMCA1352K-24 FMCA1352K-36 FMCA1352K-60
    Part Number FMCA1352K-12 FMCA1352K-48 FMCA1352K-24 FMCA1352K-36 FMCA1352K-60
    1st Connector Fakra Plug Fakra Plug Fakra Plug Fakra Plug Fakra Plug
    1st Contact Gender Male Male Male Male Male
    Length 36.00" (914.40mm) 36.00" (914.40mm) 36.00" (914.40mm) 36.00" (914.40mm) 36.00" (914.40mm)
    Cable Type RG-174 RG-174 RG-174 RG-174 RG-174
    Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Frequency - Max 1 GHz 1 GHz 1 GHz 1 GHz 1 GHz
    Color Black Black Black Black Black
    Features - - - - -
    Operating Temperature -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C