    Fairview Microwave FMCA1350K-36
    Part No.:
    FMCA1350K-36
    Manufacturer:
    Fairview Microwave
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Description:
    COAX CBL FAKRA TO FAKRA
    Manufacturer:
    Fairview Microwave
    Series:
    Packaging:
    Bag
    Product Status:
    Active
    Style:
    Fakra to Fakra
    1st Connector:
    Fakra Jack
    1st Contact Gender:
    Female
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    Fakra Jack
    2nd Contact Gender:
    Female
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    36.00" (914.40mm)
    Cable Type:
    RG-174
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    1 GHz
    Color:
    Black
    Features:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 80°C
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order FMCA1350K-36 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the FMCA1350K-36 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of FMCA1350K-36?
    Image FMCA1350K-12 FMCA1350K-24 FMCA1350K-36 FMCA1350K-48 FMCA1350K-60
    Part Number FMCA1350K-12 FMCA1350K-24 FMCA1350K-36 FMCA1350K-48 FMCA1350K-60
    Series - - - - -
    Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
    Product Status Active Active Active Active Active
    Style Fakra to Fakra Fakra to Fakra Fakra to Fakra Fakra to Fakra Fakra to Fakra
    1st Connector Fakra Jack Fakra Jack Fakra Jack Fakra Jack Fakra Jack
    1st Contact Gender Female Female Female Female Female
    2nd Connector Fakra Jack Fakra Jack Fakra Jack Fakra Jack Fakra Jack
    2nd Contact Gender Female Female Female Female Female
    Length 36.00" (914.40mm) 36.00" (914.40mm) 36.00" (914.40mm) 36.00" (914.40mm) 36.00" (914.40mm)
    Cable Type RG-174 RG-174 RG-174 RG-174 RG-174
    Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Frequency - Max 1 GHz 1 GHz 1 GHz 1 GHz 1 GHz
    Color Black Black Black Black Black
    Features - - - - -
    Operating Temperature -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C