Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FMC0938316-36.
| Image |  |
| Part Number | FMC0938316-12 | FMC0938316-24 | FMC0938316-36 | FMC0938316-48 | FMC0938316-60 |
| Series | - | - | - | - | - |
| Packaging | Bag | Bag | Bag | Bag | Bag |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Style | BNC to MMCX | BNC to MMCX | BNC to MMCX | BNC to MMCX | BNC to MMCX |
| 1st Connector | MMCX Plug | MMCX Plug | MMCX Plug | MMCX Plug | MMCX Plug |
| 1st Contact Gender | Male | Male | Male | Male | Male |
| 1st Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| 2nd Connector | BNC Jack | BNC Jack | BNC Jack | BNC Jack | BNC Jack |
| 2nd Contact Gender | Female | Female | Female | Female | Female |
| Length | 36.00" (914.40mm) | 36.00" (914.40mm) | 36.00" (914.40mm) | 36.00" (914.40mm) | 36.00" (914.40mm) |
| Cable Type | RG-316 | RG-316 | RG-316 | RG-316 | RG-316 |
| Cable Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Connector Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Overall Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |