    Essentra Components 22CC37C0250B
    Part No.:
    22CC37C0250B
    Manufacturer:
    Essentra Components
    Category:
    Cable Supports and Fasteners
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED22CC37C0250B.pdf
    Description:
    CBL CLAMP P-TYPE BLACK FASTENER
    Manufacturer:
    Essentra Components
    Series:
    MicroPlastics
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Type:
    Clamp, P-Type
    Type Attributes:
    Opening Size:
    0.250" (6.35mm)
    Mounting Type:
    Fastener
    Material:
    Polyamide (PA66), Nylon 6/6
    Color:
    Black
    Length:
    Width:
    0.375" (9.53mm)
    Height:
    Panel Hole Size:
    0.167" (4.24mm)
    Material Thickness:
    0.050" (1.27mm)
    Material Flammability Rating:
    UL94 V-2
    Adhesive:
    Features:
    Shelf Life:
    Shelf Life Start:
    Storage/Refrigeration Temperature:
    Datasheet:
    1. How to order 22CC37C0250B on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 22CC37C0250B price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 22CC37C0250B?
    Image 22CC37C0250B
    Part Number 22CC37C0250B
    Manufacturer Essentra Components
    Series MicroPlastics
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Type Clamp, P-Type
    Type Attributes -
    Opening Size 0.250" (6.35mm)
    Mounting Type Fastener
    Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
    Color Black
    Length -
    Width 0.375" (9.53mm)
    Height -
    Panel Hole Size 0.167" (4.24mm)
    Material Thickness 0.050" (1.27mm)