    Essentra Components 22AWCF328110
    Part No.:
    22AWCF328110
    Manufacturer:
    Essentra Components
    Category:
    Cable Supports and Fasteners
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED22AWCF328110.pdf
    Description:
    CBL CLIP WIRE SADDLE NATURAL ADH
    Manufacturer:
    Essentra Components
    Series:
    MicroPlastics
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Type:
    Clip, Wire Saddle on Base
    Type Attributes:
    Micro, Side Entry
    Opening Size:
    0.328" L x 0.110" H (8.33mm x 2.79mm)
    Mounting Type:
    Adhesive
    Material:
    Polyamide (PA66), Nylon 6/6
    Color:
    Natural
    Length:
    0.500" (12.70mm)
    Width:
    0.270" (6.86mm)
    Height:
    0.375" (9.53mm)
    Panel Hole Size:
    Material Thickness:
    0.031" (0.80mm)
    Material Flammability Rating:
    UL94 V-2
    Adhesive:
    Features:
    Shelf Life:
    Shelf Life Start:
    Storage/Refrigeration Temperature:
    Datasheet:
    1. How to order 22AWCF328110 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 22AWCF328110 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 22AWCF328110?
    Image 22AWCF328110
    Part Number 22AWCF328110
    Manufacturer Essentra Components
    Series MicroPlastics
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Type Clip, Wire Saddle on Base
    Type Attributes Micro, Side Entry
    Opening Size 0.328" L x 0.110" H (8.33mm x 2.79mm)
    Mounting Type Adhesive
    Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
    Color Natural
    Length 0.500" (12.70mm)
    Width 0.270" (6.86mm)
    Height 0.375" (9.53mm)
    Panel Hole Size -
    Material Thickness 0.031" (0.80mm)