    EPCOS - TDK Electronics B32652J1222J189
    Part No.:
    B32652J1222J189
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDB32652J1222J189.pdf
    Description:
    CAP FILM 2200PF 5% 1.6KVDC RAD
    Capacitance:
    2200 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage Rating - AC:
    700V
    Voltage Rating - DC:
    1600V (1.6kV)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 100°C
    Size / Dimension:
    0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.413" (10.50mm)
    Lead Spacing:
    0.591" (15.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order B32652J1222J189 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the B32652J1222J189 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of B32652J1222J189?
    Image B32652J1222J189
    Part Number B32652J1222J189
    Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
    Package/Case Radial
    Capacitance 2200 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage Rating - AC 700V
    Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
    Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
    Operating Temperature -55°C ~ 100°C
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
    Termination PC Pins
    Lead Spacing 0.591" (15.00mm)