    EPCOS - TDK Electronics B32652A3334K189
    Part No.:
    B32652A3334K189
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDB32652A3334K189.pdf
    Description:
    CAP FILM 0.33UF 10% 250VDC RAD
    Capacitance:
    0.33 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage Rating - AC:
    160V
    Voltage Rating - DC:
    250V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 100°C
    Size / Dimension:
    0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.492" (12.50mm)
    Lead Spacing:
    0.591" (15.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order B32652A3334K189 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the B32652A3334K189 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of B32652A3334K189?
    Image B32652A3334K189
    Part Number B32652A3334K189
    Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
    Package/Case Radial
    Capacitance 0.33 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage Rating - AC 160V
    Voltage Rating - DC 250V
    Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
    Operating Temperature -55°C ~ 100°C
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
    Termination PC Pins
    Lead Spacing 0.591" (15.00mm)