    EPCOS - TDK Electronics B32652A2681J289
    Part No.:
    B32652A2681J289
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDB32652A2681J289.pdf
    Description:
    CAP FILM 680PF 5% 2KVDC RADIAL
    Capacitance:
    680 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage Rating - AC:
    700V
    Voltage Rating - DC:
    2000V (2kV)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 100°C
    Lead Spacing:
    0.591" (15.00mm)
    Applications:
    Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
    Datasheet:
    1. How to order B32652A2681J289 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the B32652A2681J289 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of B32652A2681J289?
    Image B32652A2681J289
    Part Number B32652A2681J289
    Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
    Package/Case Radial
    Capacitance 680 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage Rating - AC 700V
    Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
    Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
    Operating Temperature -55°C ~ 100°C
    Termination PC Pins
    Lead Spacing 0.591" (15.00mm)