    EPCOS - TDK Electronics B32621A6183K289
    Part No.:
    B32621A6183K289
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDB32621A6183K289.pdf
    Description:
    CAP FILM 0.018UF 10% 630VDC RAD
    Capacitance:
    0.018 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage Rating - AC:
    400V
    Voltage Rating - DC:
    630V
    Dielectric Material:
    Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 105°C
    Lead Spacing:
    0.394" (10.00mm)
    Applications:
    High Pulse, DV/DT
    Datasheet:
    1. How to order B32621A6183K289 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the B32621A6183K289 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of B32621A6183K289?
    Image B32621A6183K289
    Part Number B32621A6183K289
    Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
    Package/Case Radial
    Capacitance 0.018 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage Rating - AC 400V
    Voltage Rating - DC 630V
    Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
    Operating Temperature -55°C ~ 105°C
    Termination PC Pins
    Lead Spacing 0.394" (10.00mm)