    EPCOS - TDK Electronics B32620A6123J289
    Part No.:
    B32620A6123J289
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDB32620A6123J289.pdf
    Description:
    CAP FILM 0.012UF 5% 630VDC RAD
    Capacitance:
    0.012 µF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage Rating - AC:
    400V
    Voltage Rating - DC:
    630V
    Dielectric Material:
    Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 105°C
    Lead Spacing:
    0.295" (7.50mm)
    Applications:
    High Pulse, DV/DT
    Datasheet:
    1. How to order B32620A6123J289 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the B32620A6123J289 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of B32620A6123J289?
    Image B32620A6123J289
    Part Number B32620A6123J289
    Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
    Package/Case Radial
    Capacitance 0.012 µF
    Tolerance ±5%
    Voltage Rating - AC 400V
    Voltage Rating - DC 630V
    Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
    Operating Temperature -55°C ~ 105°C
    Termination PC Pins
    Lead Spacing 0.295" (7.50mm)