    EPCOS - TDK Electronics B32523Q6334K289
    Part No.:
    B32523Q6334K289
    Manufacturer:
    EPCOS - TDK Electronics
    Category:
    Film Capacitors
    Package:
    Radial
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDB32523Q6334K289.pdf
    Description:
    CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC RAD
    Manufacturer:
    EPCOS - TDK Electronics
    Package/Case:
    Radial
    Capacitance:
    0.33 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage Rating - AC:
    200V
    Voltage Rating - DC:
    400V
    Dielectric Material:
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Mounting Type:
    Through Hole
    Size / Dimension:
    1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.591" (15.00mm)
    Termination:
    PC Pins
    Lead Spacing:
    0.886" (22.50mm)
    Applications:
    Automotive; EMI, RFI Suppression
    Ratings:
    AEC-Q200
    Features:
    Datasheet:
    1. How to order B32523Q6334K289 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the B32523Q6334K289 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of B32523Q6334K289?
    Image B32523Q6334K289
    Part Number B32523Q6334K289
    Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
    Package/Case Radial
    Capacitance 0.33 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage Rating - AC 200V
    Voltage Rating - DC 400V
    Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
    Termination PC Pins
    Lead Spacing 0.886" (22.50mm)