    ECS Inc. ECS-96SMF21A30
    Part No.:
    ECS-96SMF21A30
    Manufacturer:
    ECS Inc.
    Category:
    Monolithic Crystals
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDECS-96SMF21A30.pdf
    Description:
    MONO XTAL 21.4MHZ 2P 2DB SMD
    Manufacturer:
    ECS Inc.
    Series:
    ECS-96SMF
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Frequency - Center:
    21.4 MHz
    Impedance:
    2 kOhms
    Insertion Loss:
    2dB
    Bandwidth:
    30 kHz
    Ripple:
    1dB
    Number of Poles:
    2
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 80°C
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height (Max):
    0.059" (1.50mm)