    Eclipse Magnetics Ltd M52173/24VDC
    Part No.:
    M52173/24VDC
    Manufacturer:
    Eclipse Magnetics Ltd
    Category:
    Multi Purpose Magnets
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDM52173/24VDC.pdf
    Description:
    MAGNET 1.181"D X 0.945"THICK CYL
    Manufacturer:
    Eclipse Magnetics Ltd
    Series:
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Shape:
    Cylindrical
    Magnetization:
    Material:
    Finish:
    Nickel (Ni)
    Grade:
    Gauss Strength:
    Size:
    1.181" Dia x 0.945" H (30.00mm x 24.00mm)
    Operating Temperature:
    Datasheet:
    1. How to order M52173/24VDC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the M52173/24VDC price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of M52173/24VDC?
    Image M52173/24VDC M52173/12VDC
    Part Number M52173/24VDC M52173/12VDC
    Manufacturer Eclipse Magnetics Ltd Eclipse Magnetics Ltd
    Series - -
    Packaging Box Box
    Product Status Active Active
    Shape Cylindrical Cylindrical
    Magnetization - -
    Material - -
    Finish Nickel (Ni) Nickel (Ni)
    Grade - -
    Gauss Strength - -
    Size 1.181" Dia x 0.945" H (30.00mm x 24.00mm) 1.181" Dia x 0.945" H (30.00mm x 24.00mm)