    Eclipse Magnetics Ltd M52171/65ARM
    Part No.:
    M52171/65ARM
    Manufacturer:
    Eclipse Magnetics Ltd
    Category:
    Multi Purpose Magnets
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDM52171/65ARM.pdf
    Description:
    MAGNET 2.559"D X 0.315"THICK RND
    Manufacturer:
    Eclipse Magnetics Ltd
    Series:
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Shape:
    Round
    Magnetization:
    Material:
    Finish:
    Grade:
    Gauss Strength:
    Size:
    2.559" Dia x 0.315" H (65.00mm x 8.00mm)
    Operating Temperature:
    Datasheet:
    1. How to order M52171/65ARM on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the M52171/65ARM price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of M52171/65ARM?
    Image M52171/30ARM M52171/40ARM M52171/50ARM M52171/25ARM M52171/65ARM
    Part Number M52171/30ARM M52171/40ARM M52171/50ARM M52171/25ARM M52171/65ARM
    Series - - - - -
    Packaging Box Box Box Box Box
    Product Status Active Active Active Active Active
    Shape Round Round Round Round Round
    Magnetization - - - - -
    Material - - - - -
    Finish - - - - -
    Grade - - - - -
    Gauss Strength - - - - -
    Size 2.559" Dia x 0.315" H (65.00mm x 8.00mm) 2.559" Dia x 0.315" H (65.00mm x 8.00mm) 2.559" Dia x 0.315" H (65.00mm x 8.00mm) 2.559" Dia x 0.315" H (65.00mm x 8.00mm) 2.559" Dia x 0.315" H (65.00mm x 8.00mm)