    Eaton - Bussmann Electrical Division 36TXQEJ63
    Part No.:
    36TXQEJ63
    Manufacturer:
    Eaton - Bussmann Electrical Division
    Category:
    Electrical, Specialty Fuses
    Package:
    Fuse Link
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED36TXQEJ63.pdf
    Description:
    FUSE CRTRDG 63A 36KVAC FUSE LINK
    Manufacturer:
    Series:
    Package / Case:
    Fuse Link
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Requires Holder
    Fuse Type:
    Cartridge
    Current Rating (Amps):
    63A
    Voltage Rating - AC:
    36 kVAC
    Voltage Rating - DC:
    Response Time:
    Applications:
    Features:
    Class:
    Approval Agency:
    VDE
    Operating Temperature:
    Breaking Capacity @ Rated Voltage:
    Size / Dimension:
    3.465" Dia x 21.142" L (88.00mm x 537.00mm)
    Grade:
    Qualification:
    Datasheet:
    1. How to order 36TXQEJ63 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 36TXQEJ63 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 36TXQEJ63?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 36TXQEJ63.
    Image 36TXQEJ63
    Part Number 36TXQEJ63
    Manufacturer Eaton - Bussmann Electrical Division
    Series -
    Package / Case Fuse Link
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Mounting Type Requires Holder
    Fuse Type Cartridge
    Current Rating (Amps) 63A
    Voltage Rating - AC 36 kVAC
    Voltage Rating - DC -
    Response Time -
    Applications -
    Features -
    Class -
    Approval Agency VDE
    Operating Temperature -
    Size / Dimension 3.465" Dia x 21.142" L (88.00mm x 537.00mm)