    Diodes Incorporated DZ23C5V1-7-F
    Part No.:
    DZ23C5V1-7-F
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDDZ23C5V1-7-F.pdf
    Description:
    DIODE ZENER ARRAY 5.1V SOT23-3
    Voltage - Zener (Nom) (Vz):
    5.1 V
    Tolerance:
    ±5%
    Power - Max:
    300 mW
    Impedance (Max) (Zzt):
    60 Ohms
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C
    Datasheet:
    1. How to order DZ23C5V1-7-F on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the DZ23C5V1-7-F price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DZ23C5V1-7-F?
    Image DZ23C5V1-7-F DZ23C5V1-7
    Part Number DZ23C5V1-7-F DZ23C5V1-7
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V 5.1 V
    Tolerance ±5% ±5%
    Power - Max 300 mW 300 mW
    Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms 60 Ohms
    Operating Temperature -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C