    Diodes Incorporated DZ23C2V7-7-F
    Part No.:
    DZ23C2V7-7-F
    Manufacturer:
    Diodes Incorporated
    Category:
    Zener Diode Arrays
    Package:
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDDZ23C2V7-7-F.pdf
    Description:
    DIODE ZENER ARRAY 2.7V SOT23-3
    Manufacturer:
    Diodes Incorporated
    Series:
    Package/Case:
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Configuration:
    1 Pair Common Cathode
    Voltage - Zener (Nom) (Vz):
    2.7 V
    Tolerance:
    ±5%
    Power - Max:
    300 mW
    Impedance (Max) (Zzt):
    83 Ohms
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SOT-23-3
    Datasheet:
    1. How to order DZ23C2V7-7-F on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the DZ23C2V7-7-F price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DZ23C2V7-7-F?
    Image DZ23C2V7-7-F DZ23C2V7-7
    Part Number DZ23C2V7-7-F DZ23C2V7-7
    Manufacturer Diodes Incorporated Diodes Incorporated
    Series - -
    Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Configuration 1 Pair Common Cathode 1 Pair Common Cathode
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.7 V 2.7 V
    Tolerance ±5% ±5%
    Power - Max 300 mW 300 mW
    Impedance (Max) (Zzt) 83 Ohms 83 Ohms
    Operating Temperature -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C