    Diodes Incorporated BZX84C4V3S-7
    Part No.:
    BZX84C4V3S-7
    Category:
    Zener Diode Arrays
    Package:
    6-TSSOP, SC-88, SOT-363
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDBZX84C4V3S-7.pdf
    Description:
    DIODE ZENER ARRAY 4.3V SOT363
    Package/Case:
    6-TSSOP, SC-88, SOT-363
    Product Status:
    Discontinued at Digi-Key
    Configuration:
    2 Independent
    Voltage - Zener (Nom) (Vz):
    4.3 V
    Tolerance:
    ±6%
    Power - Max:
    200 mW
    Impedance (Max) (Zzt):
    90 Ohms
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    3 µA @ 1 V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    900 mV @ 10 mA
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C
    Supplier Device Package:
    SOT-363
    Datasheet:
    1. How to order BZX84C4V3S-7 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the BZX84C4V3S-7 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BZX84C4V3S-7?
    Image BZX84C4V3S-7-F BZX84C4V3S-7
    Part Number BZX84C4V3S-7-F BZX84C4V3S-7
    Manufacturer Diodes Incorporated Diodes Incorporated
    Series - -
    Package/Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Discontinued at Digi-Key Discontinued at Digi-Key
    Configuration 2 Independent 2 Independent
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.3 V 4.3 V
    Tolerance ±6% ±6%
    Power - Max 200 mW 200 mW
    Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms 90 Ohms
    Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 1 V 3 µA @ 1 V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA
    Operating Temperature -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C