    Diodes Incorporated BAS70BRW-7-F
    Part No.:
    BAS70BRW-7-F
    Manufacturer:
    Diodes Incorporated
    Category:
    Diode Arrays
    Package:
    6-TSSOP, SC-88, SOT-363
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDBAS70BRW-7-F.pdf
    Description:
    DIODE ARR SCHOTT 70V 70MA SOT363
    Manufacturer:
    Diodes Incorporated
    Series:
    Package/Case:
    6-TSSOP, SC-88, SOT-363
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Diode Configuration:
    2 Pair Series Connection
    Technology:
    Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
    70 V
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
    70mA (DC)
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    1 V @ 15 mA
    Speed:
    Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
    Reverse Recovery Time (trr):
    5 ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    100 nA @ 50 V
    Operating Temperature - Junction:
    -55°C ~ 125°C
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SOT-363
    Datasheet:
    1. How to order BAS70BRW-7-F on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the BAS70BRW-7-F price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BAS70BRW-7-F?
    Image BAS70BRW-7-F BAS70BRW-7
    Part Number BAS70BRW-7-F BAS70BRW-7
    Manufacturer Diodes Incorporated Diodes Incorporated
    Series - -
    Package/Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Diode Configuration 2 Pair Series Connection 2 Pair Series Connection
    Technology Schottky Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V 70 V
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 70mA (DC) 70mA (DC)
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA 1 V @ 15 mA
    Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
    Reverse Recovery Time (trr) 5 ns 5 ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 50 V 100 nA @ 50 V
    Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C