    Diodes Incorporated AZ23C9V1-7-F
    Part No.:
    AZ23C9V1-7-F
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDAZ23C9V1-7-F.pdf
    Description:
    DIODE ZENER ARRAY 9.1V SOT23-3
    Voltage - Zener (Nom) (Vz):
    9.1 V
    Tolerance:
    ±5%
    Power - Max:
    300 mW
    Impedance (Max) (Zzt):
    10 Ohms
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C
    Datasheet:
    1. How to order AZ23C9V1-7-F on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the AZ23C9V1-7-F price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AZ23C9V1-7-F?
    Image AZ23C9V1-7-F AZ23C9V1-7
    Part Number AZ23C9V1-7-F AZ23C9V1-7
    Manufacturer Diodes Incorporated Diodes Incorporated
    Series - -
    Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Configuration 1 Pair Common Anode 1 Pair Common Anode
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V 9.1 V
    Tolerance ±5% ±5%
    Power - Max 300 mW 300 mW
    Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms 10 Ohms
    Operating Temperature -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C