    Diodes Incorporated AP7384-33V-A
    Part No.:
    AP7384-33V-A
    Package:
    TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDAP7384-33V-A.pdf
    Description:
    IC REG LIN 3.3V TO92 AMMO 2K
    Package/Case:
    Packaging:
    Cut Tape (CT)
    Product Status:
    Active
    Voltage - Input (Max):
    40V
    Voltage - Output (Min/Fixed):
    3.3V
    Current - Output:
    50mA
    Current - Quiescent (Iq):
    Current - Supply (Max):
    25 µA
    Protection Features:
    Current Limit, Thermal Shutdown
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C (TJ)
    Mounting Type:
    Through Hole
    Supplier Device Package:
    TO-92
    Datasheet:
    1. How to order AP7384-33V-A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the AP7384-33V-A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AP7384-33V-A?
    Image AP7384-50SA-7 AP7384-33V-A AP7384-33SA-7 AP7384-50Y-13 AP7384-70SA-7
    Part Number AP7384-50SA-7 AP7384-33V-A AP7384-33SA-7 AP7384-50Y-13 AP7384-70SA-7
    Series - - - - -
    Packaging Cut Tape (CT) Cut Tape (CT) Cut Tape (CT) Cut Tape (CT) Cut Tape (CT)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Output Configuration Positive Positive Positive Positive Positive
    Output Type Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
    Number of Regulators 1 1 1 1 1
    Voltage - Input (Max) 40V 40V 40V 40V 40V
    Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
    Current - Output 50mA 50mA 50mA 50mA 50mA