    Cvilux USA CF20081U0R0-NH
    Part No.:
    CF20081U0R0-NH
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCF20081U0R0-NH.pdf
    Description:
    CONN FFC FPC TOP 8POS 0.5MM R/A
    Connector/Contact Type:
    Contacts, Top
    Number of Positions:
    8
    Pitch:
    0.020" (0.50mm)
    FFC, FCB Thickness:
    0.29mm ~ 0.34mm
    Height Above Board:
    0.079" (2.00mm)
    Voltage Rating:
    50V
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 85°C
    Datasheet:
    1. How to order CF20081U0R0-NH on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CF20081U0R0-NH price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CF20081U0R0-NH?
    Image CF20081U0R0-NH
    Part Number CF20081U0R0-NH
    Connector/Contact Type Contacts, Top
    Number of Positions 8
    Pitch 0.020" (0.50mm)
    Termination Solder
    FFC, FCB Thickness 0.29mm ~ 0.34mm
    Height Above Board 0.079" (2.00mm)
    Voltage Rating 50V
    Operating Temperature -25°C ~ 85°C