    CTS-Frequency Controls LP320F23IET
    Part No.:
    LP320F23IET
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Category:
    Crystals
    Package:
    HC-49/US
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDLP320F23IET.pdf
    Description:
    CRYSTAL 32.0000MHZ 20PF SMD
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Series:
    ATSSMLP
    Package/Case:
    HC-49/US
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    32 MHz
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Frequency Tolerance:
    ±20ppm
    Load Capacitance:
    20pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
    Height - Seated (Max):
    0.126" (3.20mm)
    Datasheet:
    1. How to order LP320F23IET on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the LP320F23IET price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LP320F23IET?
    Image LP320F23IET
    Part Number LP320F23IET
    Manufacturer CTS-Frequency Controls
    Series ATSSMLP
    Package/Case HC-49/US
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type MHz Crystal
    Frequency 32 MHz
    Frequency Stability ±30ppm
    Frequency Tolerance ±20ppm
    Load Capacitance 20pF
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
    Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)