    CTS-Frequency Controls CA50C33E3INT
    Part No.:
    CA50C33E3INT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCA50C33E3INT.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 33.3330MHZ HCMOS TTL
    Frequency:
    33.333 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    30mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.051" (1.30mm)
    Datasheet:
    1. How to order CA50C33E3INT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CA50C33E3INT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA50C33E3INT?
    Image CA50C33E3INT
    Part Number CA50C33E3INT
    Type XO (Standard)
    Frequency 33.333 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS, TTL
    Voltage - Supply 2.5V
    Frequency Stability ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 30mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)