    CTS-Frequency Controls CA50C3203IMT
    Part No.:
    CA50C3203IMT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCA50C3203IMT.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 32.0000MHZ HCMOS TTL
    Frequency:
    32 MHz
    Voltage - Supply:
    1.8V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    25mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.051" (1.30mm)
    Datasheet:
    1. How to order CA50C3203IMT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CA50C3203IMT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA50C3203IMT?
    Image CA50C3203IMT
    Part Number CA50C3203IMT
    Type XO (Standard)
    Frequency 32 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS, TTL
    Voltage - Supply 1.8V
    Frequency Stability ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 25mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)