    CTS-Frequency Controls CA50C2703IMT
    Part No.:
    CA50C2703IMT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCA50C2703IMT.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 27.0000MHZ HCMOS TTL
    Frequency:
    27 MHz
    Voltage - Supply:
    1.8V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    25mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.051" (1.30mm)
    Datasheet:
    1. How to order CA50C2703IMT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CA50C2703IMT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA50C2703IMT?
    Image CA50C2703IMT
    Part Number CA50C2703IMT
    Type XO (Standard)
    Frequency 27 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS, TTL
    Voltage - Supply 1.8V
    Frequency Stability ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 25mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)