    CTS-Frequency Controls CA50C2503INT
    Part No.:
    CA50C2503INT
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Category:
    Oscillators
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCA50C2503INT.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS TTL
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Series:
    CA50
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    25 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    HCMOS, TTL
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    30mA
    Ratings:
    AEC-Q200
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.051" (1.30mm)
    Datasheet:
    1. How to order CA50C2503INT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CA50C2503INT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA50C2503INT?
    Image CA50C2503INT
    Part Number CA50C2503INT
    Manufacturer CTS-Frequency Controls
    Series CA50
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Frequency 25 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS, TTL
    Voltage - Supply 2.5V
    Frequency Stability ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 30mA
    Ratings AEC-Q200
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)