    CTS-Frequency Controls CA50C24C3INT
    Part No.:
    CA50C24C3INT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCA50C24C3INT.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 24.5760MHZ HCMOS TTL
    Frequency:
    24.576 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    30mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.051" (1.30mm)
    Datasheet:
    1. How to order CA50C24C3INT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CA50C24C3INT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA50C24C3INT?
    Image CA50C24C3INT
    Part Number CA50C24C3INT
    Type XO (Standard)
    Frequency 24.576 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS, TTL
    Voltage - Supply 2.5V
    Frequency Stability ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 30mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)