    CTS-Frequency Controls CA50C24C3IMT
    Part No.:
    CA50C24C3IMT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCA50C24C3IMT.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 24.5760MHZ HCMOS TTL
    Frequency:
    24.576 MHz
    Voltage - Supply:
    1.8V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    25mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.051" (1.30mm)
    Datasheet:
    1. How to order CA50C24C3IMT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CA50C24C3IMT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA50C24C3IMT?
    Image CA50C24C3IMT
    Part Number CA50C24C3IMT
    Type XO (Standard)
    Frequency 24.576 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS, TTL
    Voltage - Supply 1.8V
    Frequency Stability ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 25mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)