    CTS-Frequency Controls CA50C2403INT
    Part No.:
    CA50C2403INT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCA50C2403INT.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 24.0000MHZ HCMOS TTL
    Frequency:
    24 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    30mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.051" (1.30mm)
    Datasheet:
    1. How to order CA50C2403INT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CA50C2403INT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA50C2403INT?
    Image CA50C2403INT
    Part Number CA50C2403INT
    Type XO (Standard)
    Frequency 24 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS, TTL
    Voltage - Supply 2.5V
    Frequency Stability ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 30mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)