    CTS-Frequency Controls CA50C1203INT
    Part No.:
    CA50C1203INT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCA50C1203INT.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 12.0000MHZ HCMOS TTL
    Frequency:
    12 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    30mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.051" (1.30mm)
    Datasheet:
    1. How to order CA50C1203INT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CA50C1203INT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA50C1203INT?
    Image CA50C1203INT
    Part Number CA50C1203INT
    Type XO (Standard)
    Frequency 12 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS, TTL
    Voltage - Supply 2.5V
    Frequency Stability ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 30mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)