    CTS-Frequency Controls CA50C0803INT
    Part No.:
    CA50C0803INT
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCA50C0803INT.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 8.0000MHZ HCMOS TTL
    Frequency:
    8 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    30mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.051" (1.30mm)
    Datasheet:
    1. How to order CA50C0803INT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CA50C0803INT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA50C0803INT?
    Image CA50C0803INT
    Part Number CA50C0803INT
    Type XO (Standard)
    Frequency 8 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS, TTL
    Voltage - Supply 2.5V
    Frequency Stability ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 30mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)