    CTS-Frequency Controls CA20C3842GMR
    Part No.:
    CA20C3842GMR
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCA20C3842GMR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 38.4000MHZ HCMOS TTL
    Frequency:
    38.4 MHz
    Voltage - Supply:
    1.8V
    Frequency Stability:
    ±100ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    15mA
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order CA20C3842GMR on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CA20C3842GMR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA20C3842GMR?
    Image CA20C3842GMR
    Part Number CA20C3842GMR
    Type XO (Standard)
    Frequency 38.4 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS, TTL
    Voltage - Supply 1.8V
    Frequency Stability ±100ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 15mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)