    CTS-Frequency Controls CA20C33E5ILR
    Part No.:
    CA20C33E5ILR
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCA20C33E5ILR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 33.3330MHZ HCMOS TTL
    Frequency:
    33.333 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    20mA
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order CA20C33E5ILR on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CA20C33E5ILR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA20C33E5ILR?
    Image CA20C33E5ILR
    Part Number CA20C33E5ILR
    Type XO (Standard)
    Frequency 33.333 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS, TTL
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 20mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)