    CTS-Frequency Controls CA20C33E4GLR
    Part No.:
    CA20C33E4GLR
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCA20C33E4GLR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 33.3330MHZ HCMOS TTL
    Frequency:
    33.333 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    20mA
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order CA20C33E4GLR on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CA20C33E4GLR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA20C33E4GLR?
    Image CA20C33E4GLR
    Part Number CA20C33E4GLR
    Type XO (Standard)
    Frequency 33.333 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS, TTL
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±30ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 20mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)