    CTS-Frequency Controls CA20C3202GLR
    Part No.:
    CA20C3202GLR
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCA20C3202GLR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 32.0000MHZ HCMOS TTL
    Frequency:
    32 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±100ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    20mA
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order CA20C3202GLR on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CA20C3202GLR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA20C3202GLR?
    Image CA20C3202GLR
    Part Number CA20C3202GLR
    Type XO (Standard)
    Frequency 32 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS, TTL
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±100ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 20mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)