    CTS-Frequency Controls CA20C3003GLR
    Part No.:
    CA20C3003GLR
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCA20C3003GLR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 30.0000MHZ HCMOS TTL
    Frequency:
    30 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    20mA
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order CA20C3003GLR on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CA20C3003GLR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA20C3003GLR?
    Image CA20C3003GLR
    Part Number CA20C3003GLR
    Type XO (Standard)
    Frequency 30 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS, TTL
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 20mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)