    CTS-Frequency Controls CA20C2603HLR
    Part No.:
    CA20C2603HLR
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCA20C2603HLR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 26.0000MHZ HCMOS TTL
    Frequency:
    26 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    20mA
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order CA20C2603HLR on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CA20C2603HLR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA20C2603HLR?
    Image CA20C2603HLR
    Part Number CA20C2603HLR
    Type XO (Standard)
    Frequency 26 MHz
    Function Enable/Disable
    Output HCMOS, TTL
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 20mA
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)